Wilgotnościomierze, mierniki Do zboża, betonu, powietrza i drzewa

Wilgotnościomierze do zboża

Konserwacja zboża

Odpowiednie przechowywanie zboża to nie tylko kwestia zachowania jego świeżości. Jeżeli zboże zgnije albo zapleśnieje w jakichś większych ilościach to zabraknie mąki, poza tym nie będzie się nadawało na eksport. Konkluzja jest taka, że trzeba będzie ponosić nadmiarowe koszty bez możliwości zysku. Przy większej skali zaniedbania może się to wiązać ze stratami pieniędzy na skalę państwową. Dlatego tak ważne jest aby konserwować zebrane ziarno w odpowiednich warunkach.

Jednym z podstawowych narzędzi dla każdego rolnika posiadającego uprawę zboża powinien być wilgotnościomierz do zboża. Jest to urządzenie elektroniczne o nieskomplikowanej konstrukcji. W końcu ma służyć zwykłemu obywatelowi, który wcale nie musi się znać na elektronice i szczegółowych pomiarach. Dlatego wilgotnościomierze do zboża wskazują jedynie stopień nawilżenia danej próbki ziarna na dużym, widocznym wyświetlaczu. Jest to urządzenie bardzo proste i wygodne w użyciu.

Trzeba jednak pamiętać, że taki pomiar zboża za pomocą przenośnego wilgotnościomierza nigdy nie jest doskonały. Dopiero specjalne skomplikowane metody mierzenia stopnia wilgotności są w stanie dać wymierne rezultaty. Jednak mimo wszystko jest to urządzenie potrzebne. Pozwala się zorientować w przybliżeniu czy wilgotność danej próbki zboża nie jest o wiele za duża lub o wiele za mała. Warto też dodatkowo zmierzyć kilka niezależnych próbek, żeby mieć pojęcie o przybliżonym procencie wilgotności całości.


Komentarze, opinie:

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz